נשיות

נשיות זהו מושג רחב המכיל עולם ומלואו.מכלול שבו האנושות מתארת חיצונית,פנימיות ומנעד גדול של פרטים המיוחדים לנשיות. עם הש נים פרטנו חילקנו והגדרנו לפי מגוון של קטגוריות כגון
פיזיולוגיה,התנהגות,מנהגים,העדפות ותכונות. בתרבויות השונות הנשיות מוגדרת על פי המנהגים וההיסטוריה הייחודית באותו מקום ומה שנהוג כנשי כאן לא יתקבל כנשי בתרבות אחרת. ובכלל הגדרה של נשי או גברי ההבדלים ושוני בינהם לא תמיד זה שחור לבן ויש לא מעט דעות לכאן וכאן.
הגישה המסורתית רואה הבדלים מהותיים בין המינים והחלוקה ברורה ולא ניתנת לפשרות. בתרבות שלא מאפשרת גמישות בהגדרה הנשית/גברית לא יתקבלו מנהגים מערביים לשני הצדדים וכל מגדר יישאר בתחומו ללא יכולת להנות ממגוון פעילויות שמזוהות עם הצד הנגדי. כמו הגבר תפקידו לפרנס והאשה להוליד ילדים ולטפל בהם. הכל על פי המנהגים והציפיות באותה חברה. יש לציין שבמרוצת ההיסטוריה הכוון הוא לטשטש את ההבדלים והיום בחברה המערבית ההבדלים הולכים ונעלמים-מה שהביא להרבה בלבול ומאבקים במין האנושי ושני הצדדים נראה שסובלים ממעשה ידיהם עצמם.
עם השנים נוצרו בחברה דעות על נשים,כמו שאומרים: הוצאו מהקשרם,למשל שנשים הם המין החלש,זהו מיתוס שנוצר עוד בימי הבניים כשנשים לבשו קרינולינות ומחוכים צמודים כך שאפילו לנשום לא יכלו המסכנות על כן היו מתעלפות לעיתים קרובות ומשם יצא לנשים שם של חלשות. זוהי רק דוגמא מצערת איך נוצרים סטיגמות והגדרות של סטטוס חברתי. כל חריגה מהמסגרת הנוקשה שבה אתה שייך אליה מביאה עליך את העין הבוחנת שלרוב מצויידת באפס סבלנות לכל סטיה או נטיה מהקו המנחה שאליה אתה שיייך.
תכונות האופי הנשיות כוללות כישורים חברתיים ובין אישיים,יכולות הזדהות עם האחר והנשים הרבה יותר מכילות ומפגינות עדינות ואיכפתיות. הנשים גם התברכו ביכולת מילולית,תקשורתיות וקורדינציה גבוהה. תכונות רבות ומיוחדות שללא ספק קיימות בנשים כדי שיוכלו לטפל בצאצאים לספק להם כל צרכם,ללמד אותם את כל מה שיעזור להם להתמודד עם חיים טובים ועצמאיים. זהו אולי משפט שירים כמה גבות אבל ברור שהטבע הכין את האשה להוליד לחנך ולאפשר את מעגל החיים וגם צייד אותה בכל הכישורים הנדרשים לשם כך. אסכם ואומר שנשיות היא הרבה מעבר לכל מה שנאמר ונכתב אי פעם,הנשיות מסתורית ומסקרנת ובתוך אישה עולם שלם של רגשות ויכולות אין סופיות שבמחשבה אחת יכולה להפוך את כל העולם ובחוכמתה יכולה לעשות ולקדם את כל מה שתרצה. הנשיות סוערת וצבעונית רב גונית ומיוחדת ומזינה את העולם
ביופיה הפנימי והחיצוני ורב הנסתר על הגלוי בקסם ושפע של הפתעות שעוד יש לגלות.