אין שום ברירה,צריך לשתות מים

חייבים לשתות מים,ומתי יודעים כמה זה חשוב, דווקא בתקופות שלא שותים מים. בתקופות שלא שותים מים, מרגישים את הגוף ממש נחלש. הנשמה מתייבשת. עור הפנים נסדק ממש כמו בפרסומת של"ישראל מתייבשת". הכל נהיה יותר קשה, פחות נוזלי, פחות גמיש ופחות גמיש.

הרב לייטמן מסביר שמים הם כנגד כוח ההשפעה, אהבה שבטבע, כוח החיים וככה גם קראתי בספר בשם תיקוני הזוהר. מה שנותן למים לדעתי גם מימד רוחני, לא כמו שמוכרים מים קדושים אבל משהו פנימי יותר.

כששותים מים הכל נוזל, הכל זורם, הכל הופך פלואידי, הכל נעים. פשוט נעים. הבעיה היא בחורף, קשה לשתות מים בחורף.  ודווקא בחורף יש צורך מאוד גדול ואפילו הכרח, שיהיה לנו נוזלים בגוף.שיתפשטו לאיברים הפנימיים ויחליקו אותם, שיחליקו את הפנים, שיעזרו ליובש הכללי שבגוף. אבל המים קרים מידי בחורף, ולא טעימים וממש בלתי אפשריים לשתייה.

ואין תחליף למים, אין שום תחליף למים. ואלה שאומרים תשתו תה, בלי סוכר, מים עם נענע, מים עם לימון, מים עם מרווה, זה לא מים וזה לא תחליף למים. צריך למצוא פתרון איך לשתות מים בחורף, נקודה. אני עושה רגע סוגריים, דווקא זירו לא קשה לשתות גם בחורף, אמנם שגם הוא משקה קר וכביכול לא נעים לשתות בחורף. אבל זירו? כן, כן, יאללה תביאו זירו ונשתה. ואפילו בירה קרה. גם בירה שותים בחורף, טוב, אז תאמרו, בירה מחממת, אבל אני אומרת – עדיין, הבירה היא קרה וגם הזירו – אז למה אותם לשתות ולא מים?

להבדיל מזירו ובירה, מים אפשר ויש הגורסים שרצוי, לשתות בטמפרטורת החדר.וזה צריך ואמור לפתור את בעיית שתיית המים בחורף. אבל זה לא באמת פותר, כי עובדה, שתיית מים בטמפרטורת החדר היא דבר הידוע לכל, ובכל זאת, קשה מאוד לשתות מים, גם בטמפרטורת החדר, בחורף.  מה שאפשר לעשות זה לעשות ספורט. עכשיו תשאלו, איך זה קשור? זה קשור ועוד איך זה קשור, זה קשור עד מאוד. שימו לב להברקה – הסופר מצמיא. ולמה הספורט מצמיא? כן,כן, הוא הספורט מצמיא למים וזה תענוג גדול לשתות מים אחרי הספורט. 

אני מאוד אוהבת ספורט ומאוד אוהבת לשתות מים אחרי הספורט, ויש לי ראשית סברה שהספורט מצמיא בכלל ולאו דווקא מיד אחרי האימון,ככה שהספורט עוזר לשתות מים בחורף באופן כללי,ולאו דווקא בזמנים של הספורט או מיד לאחריו. אז נסכם ונגיד, שמים בחורף זה קשה. כדאי מאוד לעשות ספורט בחורף. הספורט מצמיא מאוד והגוף דורש מים בזמנים בהם אנו עושים ספורט. וכך, הספורט הוא אמצעי להרבות בשתיית מים בחורף.